zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Napoje dla rowerzystów

Napoje dla rowerzystów

maj 30, 2017

Napoje energetyczne

Napoje energetyczne przeznaczone do jazdy na rowerze będą służyć dwóm celom: dostarczaniu węglowodanów służących do podtrzymywania energii i zastępowaniu elektrolitów. Ćwiczenie oczywiście spala kalorie, a gdy podróż trwa ponad 60-90 minut, należy je uzupełnić. Węglowodany z napojów energetycznych są szybko wchłaniane do krwiobiegu, więc popijanie jednym z nich podczas jazdy jest skutecznym sposobem uzupełniania braków w organizmie i świetnie nadaje się dla zawodników, którzy potrzebują stałego przepływu energii, bez konieczności odpoczynku. Najlepsze napoje energetyczne dostarczą wielu źródeł węglowodanów, powodując szybkie ich wchłanianie, badania wykazały, że mieszanki glukoza / fruktoza pozwalają na duże zoptymalizowanie wchłaniania węglowodanów(do 90 g na godzinę).Więc nie trudno odgadnąć co pić na rowerze aby zapewnić organizmowi optymalną suplementacje.

Napoje węglowodanowe

Napoje węglowodanowe odnawiają zapasy glikogenu a większość zawiera także elektrolity.
Będą one „izotoniczne”, co oznacza, że ​​gaszą pragnienie i dostarczają energii z 4-8 g węglowodanów na 100 ml lub „hipertoniczne”, co oznacza, że ​​ich głównym celem jest dostarczenie energii przez 8 g + węglowodanów na 100 ml.
W przypadku przejazdów poniżej 60 minut zwykła woda jest w porządku, ale podczas dłuższych przejażdżek należy dodać do niej elektrolity i węglowodany. Woda nie będzie dostarczać nam odpowiedniej ilości energii, może tylko spowodować uczucie bycia pełnym i zmniejszyć pragnienie.