zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Kosmetyki w zgodzie z naturą – mineralna paleta cieni do oczu

Kosmetyki w zgodzie z naturą – mineralna paleta cieni do oczu

lis 22, 2017

Ekologia jest “na topie” i to od dawna. Co więcej, przejawia się w niemal wszystkich dziedzinach życia, od jedzenia, przez ubrania, tryb życia, po naturalne metody leczenia. Przejawia się także w kosmetologii czy kosmetyce, i to każdej z ich odmian i branż. O kosmetykach ekologicznych częściej mawia się, że są to kosmetyki bio czy kosmetyki mineralne. Pojęcia te oznaczają jednak mniej więcej ot samo.
Kosmetyki uważane za mineralne z pewnością jednak bazują na naturalnych składnikach, a przy tym wyrabiane w ekologicznych warunkach. Często są to także kosmetyki produkowane w małych ilościach, małych seriach, seriach. Czasem na zamówienie.

 

Kosmetyki mineralne to na przykład oleje, oliwki, balsamy czy mleczka do ciała, kremy, odzywki. Jednym słowem kosmetyki pielęgnacyjne. Wbrew pozorom jednak istnieją także mineralne kosmetyki kolorowe takie jak mineralna paleta cieni do oczu, pomadki, róże do policzków itd. Takie kosmetyki czerpią z tradycji w tym także tradycji Egipcjanek, które bardzo lubiły kosmetyki kolorowe, a do ich wytwarzania używały na przykład naturalnej henny czy innych pigmentów.