zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Prądy tens – co to jest?

Prądy tens – co to jest?

maj 12, 2020

Medycyna zna szereg różnych sposobów zwalczania bólu. W niniejszym tekście skupimy się na niezwykle innowacyjnej metodzie, która na dodatek jest nieinwazyjna. Jeż samo to powinno przekonać wiele osób, a to dopiero początek. Zatem o czym tu będzie mowa? Chodzi tu oczywiście o elektrostymulację, która to należy do form elektroterapii.

Konkretniej rzecz ujmując to elektrostymulacja typu TENS to rozwiązanie, które ma za zadanie pobudzić nerwy mięśnie. Z czystym sumieniem da się stwierdzić, że tego rodzaju zabieg zalicza się do najczęściej praktykowanych zabiegów w elektrostymulacji. Sam termin TENS można rozwinąć jako przezskórną elektryczną stymulację nerwów.

W jakiej sytuacji impulsy TENS będą wskazane?

Korzystając z niniejszej formy leczenia, jesteśmy w stanie w bardzo skuteczny sposób pozbyć się dolegliwości bólowych. Z racji dużej skuteczności metody TENS w dużym stopniu da się ograniczyć lub nawet zarzucić korzystanie z tabletek przeciwbólowych. W jakich przypadkach stosujemy elektrostymulację tego rodzaju?

Jest to zazwyczaj konieczność zniwelowania lub całkowitego zahamowania jakiegokolwiek rodzaju bólu. Można tu zatem śmiało powiedzieć, że elektrostymulacja brzucha to dobre rozwiązanie, ale też sprawdzi się przy problemach z bólem pleców, kończyn, bólu porodowego i menstruacyjnego czy neuralgii. Jest to również wyśmienity sposób na uśmierzenie bólu, gdy odbyła się operacja lub dla zwalczenia jakiegoś zapalenia.

Czy to jest bezpieczne?

Z czystym sumieniem można stwierdzić, że korzystanie ze stymulacji prądem o niskim natężeniu jest korzystne. To tylko na pierwszy rzut oka wygląda groźnie, bo pacjent w ogóle tego nie czuje. Jedynie może poczuć lekkie mrowienie czy drobne wibracje. Dzieje się tak, bo impulsy te delikatnie stymulują tylko nerwy czuciowe na powierzchni skóry. Zatem nie można tu mówić o wadach czy skutkach ubocznych. Dlatego też elektrostymulacja brzucha metodą TENS jest doskonałym wyjściem, kiedy to pacjent źle reaguje na farmakoterapię. Mimo wielu plusów z tego rozwiązania nie powinny korzystać kobiety w ciąży, pacjenci z rozrusznikiem serca i tym podobnych.