zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Sprawdź co robić, w przypadku spiętych mięśni pośladków

Sprawdź co robić, w przypadku spiętych mięśni pośladków

wrz 11, 2021

Regularna aktywność fizyczna oznacza wiele zalet. Dzięki ćwiczeniom można modelować ciało, zrzucać zbędne kilogramy, budować sprawność i zyskać wiele pozytywnej energii. Co jednak zrobić, gdy po intensywnym treningu mięśnie pośladków są spięte i uniemożliwiają komfortowe funkcjonowanie? Kilka informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Sposoby na spięte mięśnie pośladków

Warto pamiętać o tym, iż spięte mięśnie pośladków mają swoją przyczynę. Najczęściej problem tkwi w zbyt intensywnym treningu oraz jego nieodpowiednim przeprowadzeniu. Pamiętaj, że mięśnie są wytrzymałe, ale mają także pewne ograniczenia. Jeśli chcesz uniknąć spięcia, stopniowo a nie nagle zwiększaj poziom intensywności treningu.
Kolejnym częstym powodem spiętych mięśni, jest nieodpowiednie przeprowadzenie treningu. Rozgrzewka przed i rozciąganie po ćwiczeniach, to bardzo ważne elementy. Pamiętaj o ich stosowaniu, aby uniknąć problemu spiętych mięśni.
Oto sposoby, dzięki którym możesz rozbić mięśnie:

  1. Ciepła kąpiel – wpływa pozytywnie nie tylko na mięśnie, ale także na umysł i samopoczucie. Warto zorganizować sobie takie domowe spa, a do kąpieli dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.
  2. Masaż – najlepiej taki wykonany w profesjonalnym gabinecie masażu. Po wizycie odczujesz odprężenie, a Twoje mięśnie nie będą już spięte.
  3. Rolowanie – najprostszy roller można kupić w sklepie z wyposażeniem sportowym. Nie jest to drogi produkt, a jego stosowanie przynosi ulgę mięśniom. Możesz rolować różne partie ciała, nie tylko mięśnie pośladków. Użytkowanie rollera jest bardzo łatwe i przynosi wiele pozytywnych efektów.
  4. Ćwiczenia rozciągające – jeśli mięśnie są spięte, prawdopodobnie nie myślisz o ćwiczeniach. Warto jednak wykonać te rozciągające, aby rozluźnić mięśnie i poczuć ulgę.
  5. Odpoczynek – ćwicz regularnie, ale pamiętaj także o przerwie. Dzięki niej Twój organizm i mięśnie będą miały okazję do regeneracji.

Podsumowanie

Spięte mięśnie pośladków to częsty problem osób, które ćwiczą regularnie. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy pamiętać o solidnej rozgrzewce przed treningiem oraz porządnym rozciąganiu po ćwiczeniach. Jeśli zdarzą Ci się spięte mięśnie, zastosuj skuteczne sposoby na ich rozluźnienie. Ciepła kąpiel z dodatkiem olejku eterycznego, masaż wykonany przez profesjonalistę oraz rolowanie to najpopularniejsze i skuteczne sposoby. Warto również wykonać skuteczne ćwiczenia rozciągające i pamiętać o odpoczynku od ćwiczeń. Dzięki nim rozluźnisz mięśnie i poczujesz ulgę.