zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Typowe objawy grypy. Czy to grypa? Darmowe porady lekarskie online

Typowe objawy grypy. Czy to grypa? Darmowe porady lekarskie online

maj 3, 2018

W sezonie jesienno-zimowym występowanie chorób infekcyjnych jest powszechne i zdarza się nawet kilka razy w roku. Pojawia się wtedy pytanie: czy to zwykłe przeziębienie a może już coś poważniejszego?

Typowe objawy grypy

Wiele osób zastanawia się jak wyglądają typowe objawy grypy. Należą do nich między innymi:
• gorączka powyżej 38 stopni, której często towarzyszą dreszcze
• bóle stawów i mięśni
• bóle głowy
• uczucie ogólnego rozbicia
• nieżyt nosa
• kaszel

Objawy grypy zazwyczaj w odróżnieniu od przeziębienia charakteryzują się gwałtownym przebiegiem. Szybkie wdrożenie leczenia jest konieczne celem minimalizacji ryzyka wystąpienia powikłań oraz zatrzymania rozwoju infekcji. Dostępne są dwie substancje czynne (oseltamiwir, zanamiwir) skuteczne w leczeniu grypy, ale nie działające na inne wirusy, a tym bardziej na bakterie. Dlatego też ważne jest rozróżnienie z jakim typem choroby mamy do czynienia, co może być trudne dla laika, ale dla profesjonalisty nie stanowi problemu.

Darmowe porady lekarskie online

Ze względu na niespecyficzność wielu symptomów często konieczna jest wizyta lekarska. Co jednak zrobić, gdy nie mamy na nią czasu lub przebywamy poza krajem? Z pomocą przychodzą darmowe porady lekarskie online. Umożliwiają one szybkie skonsultowanie sie z lekarzem, bez koniecznosci wychodzenia z domu i oczekiwania w kolejkach. W razie konieczności nasz problem zostanie adekwatnie naświetlony i zostaniemy skierowani do odpowiedniego specjalisty.