zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Jak ćwiczyć na orbitreku żeby zgubić brzuch

Jak ćwiczyć na orbitreku żeby zgubić brzuch

maj 1, 2021

“Przez lata ćwiczyłam na maszynach eliptycznych i bieżniach” – mówi Jayme Stone, lat 44, z Salt Lake City w stanie Utah. “Ale nie mogłam zobaczyć swoich wyników”. Wkrótce Stone spędzała więcej czasu na ćwiczeniach, niż widziała rezultatów.

“Zdecydowałam, że nadszedł czas na zmiany” – wspomina Stone. “Zaczęłam robić zajęcia HIIT na lokalnej siłowni. HIIT to skrót od angielskiego terminu high-intensity interval training (trening interwałowy o wysokiej intensywności). Łączy on trening cardio z treningiem siłowym, a tętno pozostaje podwyższone przez cały czas trwania treningu.”

Stone dołączył do klasy HIIT 4 razy w tygodniu przez 45 minut. ” Zajęcia HIIT spalają więcej kalorii w krótszym czasie niż tradycyjne cardio,” mówi. “Szybko podnosisz tętno, a następnie utrzymujesz je podwyższone, dopóki nie skończysz”.

Stone straciła 10 funtów i 5 cali z talii w ciągu zaledwie 6 tygodni. “Kiedy zacząłem robić zajęcia HIIT, mój czas treningu został skrócony o połowę”, mówi. “Byłam w stanie zmieścić 5 treningów w każdym tygodniu”.

Zajęcia HIIT nie wymagają żadnego specjalnego sprzętu, nie potrzebujesz też żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia. Treningi są intensywne, ale każdy może je wykonać.

” Zajęcia HIIT nie wymagają żadnego specjalnego sprzętu, nie potrzebujesz też żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia. Treningi są intensywne, ale każdy może je wykonywać. ”

I, niestety, większość ludzi, którzy robią ćwiczenia na orbitreku, aby stracić brzuch tłuszczu muszą wydać mnóstwo pieniędzy na sprzęt do ćwiczeń.

Cóż, założę się, że nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, aby stracić brzuch tłuszczu. W rzeczywistości wszystko, czego potrzebujesz to orbitrek i ten program ćwiczeń wysokiej intensywności.

Czy HIIT jest dla każdego ? Czyli jak ćwiczyć na orbitreku żeby zgubić brzuch?

Trening interwałowy o wysokiej intensywności, czyli HIIT, polega na naprzemiennym wykonywaniu krótkich okresów intensywnych ćwiczeń z mniej intensywnymi okresami odpoczynku. Jest to rodzaj treningu cardio, idealny dla osób chcących szybko spalić kalorie i schudnąć.

HIIT obejmuje krótkie okresy intensywnego wysiłku, po których następują okresy odpoczynku lub regeneracji. Jest to skuteczny sposób, aby zmusić się do wysiłku i jest łatwy do wykonania.
Ale czy HIIT jest dla każdego i czy jest bezpieczny?

Po pierwsze, wyjaśnijmy kilka powszechnych nieporozumień.

Treningi HIIT nie są alternatywą dla stabilnego cardio. Oba rodzaje kardio są korzystne. Steady-state cardio, czyli długie biegi w stałym tempie, polegają na bieganiu w określonym tempie przez określony czas.

HIIT jest intensywny, ale to nie to samo, co bieganie sprintów na całego lub wykonywanie interwałów o wysokiej intensywności podczas biegania, jazdy na rowerze lub pływania.
Treningi HIIT nie są trudne. W rzeczywistości są one zazwyczaj łatwiejsze do wykonania niż trening cardio o stałym tempie, który może wiązać się z wyższym tętnem, większym wysiłkiem i dłuższym czasem regeneracji.

Nie są też nieprzyjemne. Wiele osób uważa, że krótkie okresy intensywnych ćwiczeń podczas treningów HIIT stanowią wyzwanie, ale są przyjemne.

I nie musisz wykonywać HIIT przez 30 minut na raz. Możesz wykonywać 10 minut HIIT, a następnie 10 minut odpoczynku, aby uzyskać efektywny trening, który spala kalorie i zwiększa metabolizm.

HIIT jest bardziej efektywny niż trening cardio o stałym tempie. W jednym z badań porównano trening HIIT z jednostajnym treningiem cardio u 55 mężczyzn i kobiet z nadwagą i stwierdzono, że HIIT był znacznie skuteczniejszy w poprawie sprawności sercowo-oddechowej. Naukowcy uznali również HIIT za “najlepszy” sposób na zwiększenie maksymalnej ilości tlenu dostarczanego przez serce do mięśni.