zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Na czym polega franczyza?

Na czym polega franczyza?

wrz 12, 2022

Własny butik, franczyza odzież od topowych producentów, a do tego jeszcze ciekawy pomysł na resztę życia. To kombinacja, z której zdecydowanie warto jest skorzystać w XXI wieku. Światowej sławy marki jeszcze nigdy nie były tak blisko i jeszcze nigdy nie mogłeś stać się ich częścią. O co w tym wszystkim chodzi i jak możesz wystartować z biznesem franczyzowym na miarę obecnych czasów? Oto garść sprawdzonych porad oraz inspiracji, które warto jest wziąć pod uwagę.

Franczyza – na czym polega i co warto o niej wiedzieć przed startem współpracy?

Czym właściwie jest franczyza współcześnie i co warto wiedzieć na jej temat. Franczyza polega na współpracy dwóch całkowicie niezależnych od siebie podmiotów, które stają się połączone przy pomocy umowy franczyzowej. Franczyzobiorca w zamian za podział zysków uzyskuje dostęp do pracy pod znanym szyldem oraz dostęp do rozległego know-how.

Jak założyć biznes franczyzowy krok po kroku

Jak więc zabrać się do założenia biznesu franczyzowego? Przede wszystkim konieczne jest założenie działalności gospodarczej zgodnej ze sprzedażą detaliczną odzieży. Konieczne jest również założenie współpracy i uzyskanie licencji na pracy pod znanym szyldem od agencji dysponującej prawami do marki.

Dlaczego franczyza to dobry pomysł? Poznaj jej wszystkie zalety

  1. Pomysł na biznes bez doświadczenia – nigdy nie kierowałeś biznesem? Nie wiesz jak to się robi? Dzięki franczyzie nie ma najmniejszego problemu, ponieważ cały czas masz wsparcie od giganta w danej dziedzinie na rynku.

  2. Know-how od znanej marki. Otrzymujesz wsparcie od doświadczonego podmiotu, który doskonale zna się na tym co robi, a nierzadko jest również pionierem w danej dziedzinie.

  3. Mniejsze nakłady na marketing – twoi klienci doskonale wiedzą kim jesteś i szybko cię znajdą, nie potrzebujesz dużej ilości nakładów na market

Wady franczyzy, które należy wziąć pod uwagę.

  1. Nie rozwijasz własnej marki

  2. Masz zobowiązania w umowie

  3. Ograniczenia w rozwoju własnego biznesu