zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Jak wrócić do biegania

Jak wrócić do biegania

maj 11, 2021

Często mówi się, że bieganie jest dla każdego. To prawda, ale dla wielu osób bieganie jest trudniejsze niż powinno być. Czują, że nie są w formie, mają lekką nadwagę lub po prostu myślą, że nie dadzą rady. A może doznali kontuzji w młodości, która powstrzymała ich przed bieganiem.
Prawda jest taka, że bieganie może być tak trudne lub łatwe, jak tylko zechcesz. To idealne ćwiczenie dla każdego. Istnieje wiele sposobów, aby wrócić na ścieżkę biegania i zacząć się ruszać.
Poniższe 10 wskazówek pomoże Ci zacząć i przyspieszyć bieganie.

  1. Zacznij powoli. Wielu biegaczy po przerwie próbuje od razu wrócić do biegania. Wydaje im się, że mogą biegać na tym samym dystansie lub z taką samą prędkością, jak kiedyś. Szybko przekonują się, że to nie działa.

    Kiedy zaczynasz biegać, zacznij chodzić przez kilka minut, aby się rozgrzać. Biegnij przez 10 minut, następnie przejdź kilka minut, potem biegnij przez 10 minut i tak dalej, aż będziesz w stanie biec przez co najmniej 30 minut bez zatrzymywania się. Z czasem stopniowo zwiększaj długość i szybkość biegu.

  2. Wybierz się z przyjacielem. Jeśli zamierzasz zacząć biegać ponownie, chcesz mieć kogoś, z kim będziesz mógł pójść pobiegać. Motywacja kumpla do biegania jest potężna, a posiadanie partnera może sprawić, że bieganie będzie łatwiejsze.
  3. Znajdź odpowiednie buty. Buty do biegania mogą być drogie, ale odpowiednia para może stanowić różnicę między bieganiem bez urazów a bieganiem z urazami. Dobra para butów do biegania powinna mieć amortyzację, wsparcie, elastyczność, lekkość i trwałość. Jeśli nie jesteś pewien, poproś sprzedawcę o pomoc.

Zwiększanie intensywności biegów.

Często spotykam się z moją żoną podczas wspólnych biegów. Często biegamy na tej samej bieżni, na tej samej siłowni i często jest to dość nudne bieganie tej samej pętli w kółko. Często zastanawiamy się jak wrócić do biegania na wyższym poziomie sprzed lat.

Możesz zwiększyć intensywność poprzez wykonywanie powtórzeń podbiegów lub trening interwałowy. Trening interwałowy polega na naprzemiennym bieganiu w szybkim tempie i chodzeniu przez krótki czas. Szybki bieg powinien odbywać się na poziomie 90% Twojego maksymalnego tętna, a chód powinien wynosić 10%.

Powtarzanie wzniesień może być świetną zabawą. Idź na wzgórze i zrób 3-6 powtórzeń, z których każde trwa 2,5 minuty po płaskim i 1 minutę w górę. Jest to trudniejsze niż trening interwałowy, ponieważ będziesz znacznie mocniej forsować swoje tętno.

Możesz również spróbować sprintu pod górę przez 1 minutę i joggingu w dół przez 2 minuty. Zwiększa to zmęczenie mięśni, ponieważ spalasz więcej tlenu.

Możesz zwiększyć intensywność biegu, wykonując powtórzenia wzniesień lub trening interwałowy. Trening interwałowy polega na naprzemiennym biegu w szybkim tempie i marszu przez krótki czas. Szybki bieg powinien odbywać się na poziomie 90% Twojego maksymalnego tętna, a chód – na poziomie 10%.

Powtarzanie wzniesień może być świetną zabawą. Idź na wzgórze i zrób 3-6 powtórzeń, z których każde trwa 2,5 minuty po płaskim i 1 minutę w górę. Jest to trudniejsze niż trening interwałowy, ponieważ będziesz znacznie mocniej forsować swoje tętno.
Możesz również spróbować sprintu pod górę przez 1 minutę i joggingu w dół przez 2 minuty. Zwiększa to zmęczenie mięśni, ponieważ spalasz więcej