zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Konsekwencje braku snu

Konsekwencje braku snu

lis 29, 2020

Nie da się ukryć, że powodów braku snu jest mnóstwo – od tych najgłębszych, których jesteśmy świadomi jak stres wynikający z pracy czy nauki, oraz po te, których nie do końca jesteśmy świadomi jak złe odżywianie. Ludzie próbują na własną rękę szukać rozwiązań wpisując frazy typu “co jest dobre na sen domowe sposoby“. Z pewnością jest to jedna z wielu opcji poszukiwania rozwiązań. Dziś zaprezentujemy dolegliwości, które mogą się pojawić w przypadku braku snu. Nie będziemy mieli na celu zastraszania Ciebie, ale będziemy chcieli Ci uzmysłowić jak ważna jest to czynność.

Jakie dolegliwości mogą wystąpić z powodu braku snu

Odpowiadając najkrócej – różne. Jest to oczywiście uproszczenie, ale jest ich parę i jeżeli nie chcemy trafić pod opiekę lekarzy, to powinniśmy dbać o swój sen, oraz jego jakość. Przyjęło się, że aby sen był odpowiedni, to potrzeba na niego 8h, jednak warto zadbać o swoje ciało zanim podejmie się zaśnięcia poprzez takie aspekty jak odpowiednie odżywanie się przed snem i usunięcie z jadłospisu kolacji ciężkich mięsnych potraw, które się długo trawią, a zastąpienie ich takimi jak ciemne pieczywo, czy makarony z pełnej mąki.

Dolegliwościami, które wystąpią w przypadku regularnego braku snu są: uczucie zmęczenia, które nie pomoże Ci w pracy czy na studiach, bo to odbije się również na Twojej formie fizycznej, przysypianie w trakcie różnych czynności oraz takie z których nie zdajesz sobie sprawy jak gorsza koncentracja podczas prowadzenia pojazdów – to już poważna sprawa, bo na drodze nie jesteś sam. Myślisz, że kłopoty ze snem to tylko problemy, których nie widać gołym okiem? Mylisz się! Brak snu prowadzi do nadwagi, a jeżeli jesteś osobą młodą, to powinieneś dbać o swoje ciało.

Jak widzimy, sprawa braku snu potrafi odbić się na sprawach związanych z psychiką, ale również wpływać na aspektach fizycznych. Życzymy wam, byście regularnie się wysypiali i dbali o swoje ciała, a w konsekwencji o swoją pracę czy rodzinę. Trzeba brać pod uwagę, że niedospanie może nieść za sobą rezultaty, które nie są oczywiste.