zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Przeziębienie domowe metody. Jak leczyć przeziębienie bez leków? Skuteczne domowe sposoby na przeziębienie

Przeziębienie domowe metody. Jak leczyć przeziębienie bez leków? Skuteczne domowe sposoby na przeziębienie

sty 21, 2018

Medykamenty niosą za sobą szereg działań niepożądanych i nie zawsze ich zastosowanie jest konieczne. Może warto w takiej sytuacji zdać się na sprawdzone babcine sposoby?

Przeziębienie domowe metody

Przeziębienie domowe metody zapobiegania- najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie choroby jest dbanie o właściwą odporność. Dla utrzymania zdrowia duże znaczenie ma higieniczny tryb życia, unikanie dużych skupisk ludzi, ograniczenie kontaktu z osobami zarażonymi.

Skuteczne domowe sposoby na przeziębienie

Medycynie są znane różne skuteczne domowe sposoby na przeziębienie:
-miód- jest znanym sprawdzonym od wielu setek lat środkiem na choroby nieżytowe, działa również przeciwzapalnie, regenerująco na skórę, może być również z powodzeniem stosowany na popularnego kaca. Powstała nawet specjalna dziedzina nauki zajmująca się badaniem wpływu miodu na zdrowie zwana „apiterapią”. Jego działanie w przeziębieniu polega na powlekaniu podrażnionej błony śluzowej gardła przy jednoczesnym zwalczaniu wirusów i grzybów.
-sól-kolejnym sprawdzonym sposobem na silny ból gardła jest stosowanie płukanki. W szklance wody (ok. 200ml) należy rozpuścić 2 płaskie łyżki soli kuchennej i powtarzać zabieg płukania 2-3 razy dziennie.
-okłady na gorączkę- prowadzą do obniżenia temperatury organizmu
-czosnek-zwany “naturalnym antybiotykiem”, skuteczny również w obniżaniu ciśnienia tętniczego oraz opóźniający wystąpienie chorób nowotworowych.