zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Jak szybko poradzić sobie z przeziębieniem? Jak pozbyć się przeziębienia? Naturalne syropy na przeziębienie

Jak szybko poradzić sobie z przeziębieniem? Jak pozbyć się przeziębienia? Naturalne syropy na przeziębienie

mar 11, 2018

W sezonie jesienno-zimowym infekcje spędzają sen z powiek większości Polaków zatrudnionych na etat. Gonią terminy, nie masz czasu na chorobę, więc co zrobić? Pomogą domowe sposoby, ale czasem warto wspierać się środkami z apteki.

Jak szybko poradzić sobie z przeziębieniem?

Masz mnóstwo do zrobienia a tu drapanie w gardle. Przede wszystkim zwolnij-stres i pędzący tryb życia osłabiają odporność a stąd do infekcji już prosta droga Jak szybko poradzić sobie z przeziębieniem?
Warto wspierać się następującymi sposobami:
-zwracaj uwagę na ciepłe ubranie- wychłodzenie w prostej linii może prowadzić do przeziębienia
-zadbaj o dietę bogatą w owoce i warzywa- są świetnym źródłem dobrze przyswajalnych witamin i minerałów
-pij herbatę z cytryną- wzbogaci dietę w witaminę C
-inhalacje- olejki sosnowy, eukaliptusowy są pomocne przy katarze i chorobach zatok
-preparaty z apteki-dostępnych jest mnóstwo preparatów łagodzących objawy nieżytu. Warto poradzić się farmaceuty o preparat najlepszy dla nas.

Naturalne syropy na przeziębienie

Kiedy objawy nie są jeszcze zaawansowane zamiast drogich aptecznych leków warto zastosować naturalne syropy na przeziębienie.
Najbardziej znanym jest syrop z cebuli- 2-3 cebule zasyp dużą ilością cukru. Do mieszanki możesz również dodać ząbek czosnku co dodatkowo wzmocni działanie mieszanki. Zostaw składniki pod przykryciem na 24 h a następnie stosuj 2-3 łyżki dziennie.
Łatwy do samodzielnego przygotowania jest również syrop z babki lancetowatej- wykazuje działanie wykrztuśne i powlekające na błonę śluzową krtani i gardła.
Należy 100g liści z babki lancetowatej zmiksować i powstały sok zasypać taką samą ilością cukru a następnie podgrzać. Stosować kilka razy dziennie.