zespół adehade – nieinwazyjny lifting twarzy Warszawa

Przeziębienie ból głowy i mięśni. Niespecyficzne objawy przeziębienia

Przeziębienie ból głowy i mięśni. Niespecyficzne objawy przeziębienia

lut 22, 2018

Wiele osób przy złapaniu infekcji nie wie czy ma do czynienia z przeziębieniem czy jest to rozwijające się poważniejsze schorzenie. Czasem zidentyfikowanie przyczyny jest trudne bez kontaktu z doświadczonym specjalistą.

Przeziębienie ból głowy

Choroby infekcyjne zazwyczaj opierają się na wielu niespecyficznych objawach takich jak kaszel, katar. Przeziębienie ból głowy często idą w parze. Najczęściej jest on spowodowany przez podniesioną temperaturę ciała lub jest związany z zapaleniem zatok szczękowych, czołowych lub nosowych. Warto w takiej sytuacji stosować środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. W przypadku, gdy czujemy rozpierający ból w głowie i po tylnej ścianie gardła spływa wydzielina podrażniając gardło najpewniej mamy do czynienia z zapaleniem zatok. Warto wtedy wypróbować specjalistyczne urządzenia do ich płukania.

Przeziębienie ból mięśni

Kolejną silną parą jest przeziębienie ból mięśni. Może on towarzyszyć lekkim schorzeniom nieżytowym, ale i grypie. W przypadku drugiego schorzenia objawy są zdecydowanie bardziej nasilone i obejmują większe partie ciała. Pojawia się “astenia” czyli osłabienie mięśni. Kiedy mamy do czynienia z przeziębieniem objawy zazwyczaj nie są aż tak nasilone i przechodzą po kilku dniach w przypadku grypy mogą się utrzymywać aż do kilku tygodni.